Wydarzenia

Dzielnicowa z Radomyśla Wielkiego spotkała się uczniami ze Szkoły Podstawowej w Partyni

Data publikacji 29.11.2024

Policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Funkcjonariusze wiedzą, jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, przeprowadziła prelekcje w Szkole Podstawowej w Partyni, gdzie opowiadała o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Szczególną troskę o bezpieczeństwo i związane z tym przedsięwzięcia profilaktyczne realizują dzielnicowi z mieleckiej jednostki Policji, biorąc udział m. in. w pogadankach edukacyjnych w szkołach, na terenie całego powiatu. Aby uczniowie, na progu edukacji, poczuli się bezpiecznie, policjanci chętnie spotykają się z nimi i przekazują im elementarne zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Takie spotkanie przeprowadziła dzisiaj dzielnicowa z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim w Szkole Podstawowej w Partyni. Asp. Anna Chrząszcz omawiała temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szczególności:

  • w drodze do szkoły
  • w szkole
  • podczas zabawy
  • podczas korzystania z internetu

Ponadto, policjantka omówiła definicje cyberprzemocy i hejtu. Podkreśliła, że cyberprzemoc to użytkowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu znęcania się nad innymi osobami, natomiast hejt polega na uporczywym i agresywnym atakowaniu kogoś za pomocą komentarzy online. Każde z tych zachowań może poważnie zaszkodzić ofierze, zarówno emocjonalnie, jak i psychologicznie. Kolejno poinformowała o konsekwencjach cyberprzemocy oraz hejtu, zarówno dla sprawcy, jak i dla ofiary. Wśród możliwych skutków takich zachowań są problemy ze zdrowiem psychicznym, trudności w nawiązywaniu relacji społecznych oraz konsekwencje prawne. Dzielnicowa zwróciła uwagę na fakt, że osoby nieletnie również mogą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny w internecie, a to oznacza, że popełnienie cyberprzemocy czy hejtu może mieć poważne konsekwencje prawne.

Wydarzenie to było bardzo ważnym punktem programu edukacyjnego młodzieży, ponieważ nauka o odpowiedzialnym korzystaniu z internetu i zapobieganiu cyberprzemocy jest niezmiernie istotna w dzisiejszych czasach. Mamy nadzieję, że uczniowie będą stosować się do przekazanych przez dzielnicową asp. Annę Chrząszcz informacji i będą mieć świadomość swojej roli w zapobieganiu takim zachowaniom.

podkom. Bernadetta Krawczyk

Powrót na górę strony