Wydarzenia

Nietrzeźwy 35-latek przewrócił się na hulajnodze

Data publikacji 18.11.2024

Wczoraj, mieleccy policjanci interweniowali wobec 35-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu przewrócił się na hulajnodze elektrycznej i doznał obrażeń głowy. Mężczyzna trafił do szpitala. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Hulajnogi elektryczne to bardzo popularny środek transportu, zwłaszcza w miastach. Pamiętajmy, że są to pojazdy, a ich użytkownicy to kierujący. Kierujący elektrycznymi hulajnogami to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, dlatego tym bardziej powinni dbać o swoje bezpieczeństwo. Sami są narażeni na niebezpieczeństwo podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem, a do tego szczególną grupą narażoną na ich ruch są piesi, którzy potrąceni przez rozpędzoną hulajnogę mogą doznać dotkliwych obrażeń.

Wczoraj po godz. 22, dyżurny mieleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kazimierza Wielkiego pijany mężczyzna przewrócił się na hulajnodze elektrycznej i krwawi. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki potwierdzili zgłoszenie, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u młodego mielczanina ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna doznał też obrażeń głowy i z miejsca interwencji trafił do szpitala. Z uwagi na jego upojenie alkoholowe interweniujący policjanci odstąpili na miejscu od postępowania mandatowego za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości. 35-latek odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami – Prawo o ruchu drogowym – hulajnoga elektryczna jest pojazdem. Poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierując nią pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, popełnia się wykroczenie. Z hulajnogi elektrycznej na drodze publicznej może korzystać każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby poniżej tego wieku muszą uzyskać kartę rowerową lub prawo jazdy co najmniej kategorii; AM, A1, B1 lub T. Zabronione jest natomiast korzystanie z takiego pojazdu na drogach publicznych przez dzieci poniżej 10. roku życia. Wyjątkiem od tej zasady jest poruszanie się na hulajnodze w strefie zamieszkania pod opieką osoby dorosłej.

 

podkom. Bernadetta Krawczyk

Powrót na górę strony