Wydarzenia

Pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 11.04.2024

Policjanci z mieleckiej drogówki zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj, przed godz. 21 do dyżurnego mieleckiej komendy wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Czermin. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca tego zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu, ponieważ odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą hondę, którą kierowała 29-letnia mieszkanka Borowej. Mundurowi ustalili numery rejestracyjne fiata, którym kierował sprawca. Po upewnieniu się, że nikomu nic się nie stało, funkcjonariusze niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania sprawcy. 39-letni mieszkaniec Czermina oświadczył, że to on doprowadził do kolizji i oddalił się z miejsca zdarzenia chcąc uniknąć konsekwencji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Jak się okazało, sprawca zdarzenia 39-letni mieszkaniec Czermina miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, grozi mu kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

podkom. Bernadetta Krawczyk

Powrót na górę strony