Wydarzenia

Pijany 37-latek spowodował kolizję i chciał uciec z miejsca zdarzenia

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-latek, który na ul. Wolności w Mielcu spowodował kolizję i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Kierujący audi podczas cofania uderzył w volkswagena. Pijanego kierowcę, zatrzymali świadkowie, po tym jak wysiadł z samochodu i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. 37-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj, po godz. 18, dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło przy ul. Wolności w Mielcu.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 37-letni kierujący audi, podczas wykonywania manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i zderzył się z volkswagenem, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Bezpośrednio po zderzeniu się pojazdów, kierujący audi wysiadł z samochodu i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez świadków, którzy bezzwłocznie ruszyli za nim. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Okazało się, że 37-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Po wykonaniu niezbędnych czynności, obywatel Ukrainy, został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód został odholowany na parking.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony