Wydarzenia

Kierowca BMW przekroczył prędkość. Okazało się, że był pijany

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca BMW, który w Mielcu na ul. Wojsławskiej, przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 km/h. Policjanci udaremnili dalszą jazdę mieszkańcowi Mielca. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Wczoraj, po godz. 21 w Mielcu na ul. Wojsławskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec Mielca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 44 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 94 km/h. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie kierowcy BMW. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

38-letni kierowca pojazdu, za przekroczenie prędkości oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony